Půjčky, úvěry, spoření

 

AktualityBulletin Ekonomických staveb

Katalog rodinných domů

Objednejte si zdarma tištěný katalog

Články

 

Podělte se s ostatními
    Pridat.eu

Neplaťte už za pronájem bytu, pořiďte si vlastní bydlení!

Napsal dne 31. 01. 2013 uživatel veronika.fundova

Nelíbí se vám, že musíte každý měsíc zbytečně dávat peníze do kapsy někoho, kdo vám pronajímá svůj byt? Nedělejte to! Investujte raději do svého vlastního bydlení. Co pro to musíte udělat? Vyměňte pronájem bytu za svůj vlastní dům nebo vlastní byt.

Jak toho ale dosáhnout, když nemáte našetřené žádné peníze? V dnešní době není financování bydlení žádný problém. Stačí, když máte zajištěn pravidelný měsíční příjem, ať už ze zaměstnání nebo z podnikání, nejste uvedeni v registru dlužníků a pak už můžete začít jednat. Obejděte si nějaké banky, které nabízejí hypotéční úvěry a nechte si zpracovat hypotéční návrhy. Při výběru hypotéky na financování vašeho nového domu nebo bytu se však nerozhodujte jen podle nejnižší úrokové sazby, ve finále byste totiž mohli zjistit, že jste uzavřeli velmi nevýhodnou smlouvu.

Budete-li si brát úvěr na pořízení vaší nové nemovitosti, zaměřte se i na ostatní parametry hypotéčního úvěru, jako je RPSN (roční procentní sazba nákladů), poplatky za vyřízení a schválení hypotéky, dále pak poplatky za vedení hypotéčního účtu a v neposlední řadě i sankční poplatky za předčasné splacení hypotéky. Pořízení bydlení na hypotéční úvěr je v dnešní době naprostou samozřejmostí. Neváhejte moc dlouho, místo pronájmu bytu raději plaťte hypotéku. Berte to tak, že pokud si koupíte nemovitost na úvěr, měsíční platby se sice nezbavíte, ale uvědomte si, že již investujete do svého vlastního bydlení!