Půjčky, úvěry, spoření

 

AktualityBulletin Ekonomických staveb

Katalog rodinných domů

Objednejte si zdarma tištěný katalog

Články

 

Podělte se s ostatními
    Pridat.eu

Aktuální akce stavebních spořitelen II.

Napsal dne 04. 07. 2011 uživatel miroslav.lebl

Aktuální akce stavebních spořitelen II.

 

WSS

U všech nových smluv o stavebním spoření fyzických osob uzavřených v období od 1. 7. 2011 do 31. 7. 2011 platí mimořádná úroková sazba z úspor 2,5 % ročně a s tím související úroková sazba z úvěru ze stavebního spoření 5,2 % p.a.
Možnost volby úrokové sazby z úspor 1 % a z úvěru ze stavebního spoření 3,7 % zůstává zachována bez změny.

U spotřebitelského úvěru je předsmluvní informace nedílnou součástí úvěrové dokumentace.
Od 1. 7. 2011 budou zásilky úvěrové dokumentace ke schváleným spotřebitelským úvěrům, které jsou zasílány na adresu poradce, ve výjimečných případech – klienta (pokud je na výslovný požadavek zasíláno výjimečně přímo na adresu klienta) obsahovat dva výtisky předsmluvní informace.
Povinností poradce je osobně klientovi předat předsmluvní informaci a seznámit jej s jejím obsahem, toto klient stvrzuje svým podpisem na předsmluvní informaci a na úvěrové smlouvě. Podepsanou předsmluvní informaci poradce zasílá společně s podepsanou úvěrovou smlouvou zpět na centrálu Wüstenrot.
Připomínáme, že poradce má povinnost zajistit doručení klientem podepsané předsmluvní informace na centrálu Wüstenrotu. Pokud předsmluvní informace nebude doručena, poradce nese případné důsledky vyplývající ze zákona o spotřebitelském úvěru.

ČMSS

od 1.7.2011 dochází ke změně sazebníku:
- Minimální úhrada za vypovězení smlouvy o stavebním spoření ve vázací době (1000 Kč)
- Minimální úhrada za zpracování MÚ (1000 Kč)
- Úhrada za opakované vyčíslení předčasně spláceného MÚ/Ú
- Úhrada za nedočerpání MÚ (5%, maximálně 1000 Kč

od 1.7.2011 dochází ke změně podmínek meziúvěrů a úvěrů:
- Minimální výše nezajištěné částky u MÚ 20 000 Kč
- Minimální výše MÚ je 40 000 Kč
- Při předčasném splacení MÚ nebude možné ke splacení použít související spořicí účet
- Úprava částek při zajištění ručiteli - každý ručitel bude zvyšovat ručitelský závazek o 200 tis. Kč, resp. o 100 tis. Kč (dle příslušné rizikové skupiny)
- Zavedení minimální výše čistého měsíčního příjmu domácnosti ve výši 10 000 Kč
Poskytování MÚ cizincům

Akční nabídka MÚ sazeb je prodloužena, u MÚ typu TOP slevy podle celkové výše úvěrového případu a neúčtování úhrady za zpracování do konce července 2011.

RSTS

Od 1. 7. 2011 bude PÚ SPEKTRUM možné poskytovat s akontací od 10 % CČ (včetně) s úrokovou sazbou 6,2 % p.a. a dále dochází u tohoto typu PÚ k posunu pásem hraničních hodnot pro přiřazení odpovídajícího druhu zajištění:
Bez zajištění……………. do 200 tis. Kč
1 ručitel……………….. nad 200 tis. Kč do 300 tis. Kč
Zástava nemovitosti…… nad 300 tis. Kč

Změna podmínek poskytování překlenovacího úvěru Bez čekání
Od 1. 7. 2011 bude tento typ PÚ možné poskytovat ve dvou variantách:
- při stáří smlouvy min. 24 měsíců a současně s akontací od 20 % CČ (včetně) s úrokovou sazbou 4,8 % p.a., v podmínkách hodnocení bonity je v této variantě uplatňován požadavek na dokladování příjmů,
- při stáří smlouvy min. 36 měsíců a současně s akontací od 30 % CČ (včetně) s úrokovou sazbou 4,5 % p.a., dokládání příjmů není požadováno.

Končí k 30.6.2011 akční nabídka Bez čekání bez poplatku za vyřízení.

Poskytování překlenovacích úvěrů Nízká hyposplátka a Horizont se sníženou úrokovou sazbou (ve fázi PÚ) nadále trvá – nabídka platí pro vyčleněný finanční kontingent 1,5 mld. Kč, který zatím nebyl vyčerpán, K 28.6. zde je k dispozivi 197 mil.Kč.

Potřebujete poradit ohledně financování bydlení? Plánujete stavbu rodinného domu, nebo byste raději přenechali práci stavební firmě, která nabízí stavbu domu na klíč? Vše o stavbě naleznete na portáleSTAVBA-DOMU.cz