Půjčky, úvěry, spoření

 

AktualityBulletin Ekonomických staveb

Katalog rodinných domů

Objednejte si zdarma tištěný katalog

Články

 

Podělte se s ostatními
    Pridat.eu

Jak financovat vlastní bydlení

Napsal dne 30. 10. 2011

 

Většina lidí stojí před úkolem financování vlastního bydlení. Ne každý je schopen zaplatit celou cenu nemovitosti, proto využívá služeb finančního trhu. Ty už dlouho mnoha lidem pomáhají usnadnit cestu k získání vlastní nemovitosti.

 

Jednou z nejčastěji využívaných služeb je hypotéka. Jedná se o bankovní půjčku se splatností až 30 někdy dokonce i 40 let. S hypotékou můžete financovat v první řadě samozřejmě výstavbu nebo koupi nemovitosti, dále pak i členský podíl u družstevního bytu, rekonstrukci či přestavbu. Jak je vidět, možností využití účelové hypotéky je opravdu hodně. Existuje ještě „hypotéka na cokoli“ (americká hypotéka). Jak už název napovídá, tento typ úvěru můžete využít na vše, co budete potřebovat. Další možností financování bydlení je také stavební spoření. Zde je výhodou, že už se nejedná o žádnou půjčku, kterou byste pak museli splácet. Navíc také dostáváte každoroční státní příspěvek.

Podpora mladých rodin

Kromě bank nabízí úvěry na bydlení také stát. Jsou určeny mladým rodinám, proto mají také výhodný dvouprocentní úrok. Jsou tři druhy těchto úvěrů - pro mladé rodiny, na novou bytovou výstavbu a na modernizaci bytu.

Finančně výhodné bydlení

S pátráním po výhodném úvěru vám může pomoci finanční poradce, jehož služby jsou většinou zdarma. Po výhodném bydlení nemusíte pátrat dlouho. Stačí se například podívat na web http://ekonomicke-stavby.cz. Ekonomické stavby jsou skupinou úsporných domů, jejichž provoz je méně finančně náročný, než je tomu u běžných rodinných domů. Jedním z druhů úsporných domů jsou například pasivní domy. Více se o nich můžete dozvědět na webu http://ekonomicke-pasivni-stavby.cz.