Půjčky, úvěry, spoření

 

AktualityBulletin Ekonomických staveb

Katalog rodinných domů

Objednejte si zdarma tištěný katalog

Články

 

Podělte se s ostatními
    Pridat.eu

Jak vybrat nejvýhodnější stavební spoření?

Napsal dne 15. 09. 2011

Úvěr ze stavebního spoření je jednou z možností, jak financovat koupi, stavbu či rekonstrukci rodinného domu.

 

Stavební spoření nabízejí stavební spořitelny, kterých je na českém finančním trhu celá řada. Která z nich nabízí nejvýhodnější podmínky? To se samozřejmě nedá obecně říci. Všechno záleží na tom, jak dlouho a jakou částku budete spořit, jakou zvolíte cílovou částku a také kdy a kolik peněz budete od banky potřebovat.

 

Při výběru stavební spořitelny by vás rozhodně měly zajímat podmínky následného poskytnutí úvěru a v případě potřeby i úvěru překlenovacího. Při porovnávání spořitelen se dále zaměřte na několik parametrů, například na výši poplatku za uzavření smlouvy či za vedení účtu. Některé stavební spořitelny nabízejí možnost zrušení poplatku za uzavření smlouvy v případě, kdy místo návštěvy pobočky vyplníte online formuláře. Jiné spořitelny zase mívají časově omezené akce, v rámci kterých vstupní poplatek odpouštějí. Pokud tedy na stavební spoření příliš nespěcháte, můžete si na nějakou takovouto akci počkat. Jestliže ale budete chtít čerpat úvěr, je lepší založit si stavební spoření co nejdříve, protože možnost čerpání řádného úvěru je podmíněna minimální délkou spoření 2 roky. Pokud tak dlouho ještě nespoříte, můžete využít takzvaný překlenovací úvěr.

 

Úvěr i překlenovací úvěr můžete využít jak na koupi, tak i na stavbu domu. Pokud budete stavět dům, je dobré zvážit, zde se nevyplatí postavit dům úsporný. Více o této problematice najdete na stránkách   Úsporné domy.

 

Nízkoenergetický dům

Takzvaný nízkoenergetický dům vám může ušetřit poměrně hodně peněž za vytápění i provoz. Aby se ale jednalo o skutečně ekonomické řešení, je potřeba zvážit všechny ukazatele a vzít v úvahu i efektivitu a návratnost jednotlivých úsporných řešení. Společnost Ekonomické stavby nabízí specializovaný program s názvem   Nízkoenergetický dům, v rámci kterého vám odborníci připraví řešení, které má skutečně smysl.