Půjčky, úvěry, spoření

 

AktualityBulletin Ekonomických staveb

Katalog rodinných domů

Objednejte si zdarma tištěný katalog

Články

 

Podělte se s ostatními
    Pridat.eu

Kde si půjčit na bydlení?

Napsal dne 24. 09. 2011

Finanční trh nabízí spoustu úvěrů na bydlení. Ať už se jedná o stavbu, koupi nebo rekonstrukci. Můžete si vypůjčit buď od banky, státu nebo čerpat finance ze stavebního spoření.

 

Prvním možností je úvěr od banky – hypotéka. Stačí mít pouze část našetřených prostředků, zbytek vám půjčí banka s dobou splatnosti od 5ti do 30ti let. Musíte však doložit potvrzení o tom, že jste půjčku schopni splácet. Výhodou je, že hypotéka je daňově odečitatelná položka. Dále pak můžete čerpat ze stavebního spoření. Každý rok se vám částka zúročí (maximálně můžete dostat až 3000 Kč státní podpory). Vaše úspory jsou pojištěny. Nevýhodou je, že si své úspory nesmíte vybírat po dobu 6ti let – při dřívějším výběru přijdete o státní podporu. Od státu je možné získat tři druhy úvěrů: Úvěr pro mladé rodiny: Maximální částka, kterou si lze půjčit je 300.000 Kč a její splatnost je maximálně 20 let. Úvěr pro mladé rodiny na výstavbu: je určen jak na výstavbu bytu tak i rekonstrukci prostor, které k bydlení nebyly určeny. Jeho výše může být až 200.000 Kč a je splatný do 10ti let. Úvěr pro mladé na modernizaci : je určen pro udržovací práce v bytě. Výše úvěru může být až 150.000 Kč a jeho maximální splatnost je 10 let.

Zařizování nového bydlení

Pokud jste se již rozhodli pro nějaký z úvěrů, je načase popřemýšlet i o tom, jak si správně takovou novou domácnost zařídit. Zařizování nového domova nemusí být stresující, když víte, co přesně chcete. Nikdo vás nenutí se řídit nejnovějšími módními trendy, svůj domov si zařiďte tak, abyste se v něm cítili dobře. Pokud byste potřebovali rady a tipy pro zařizování vaší nové domácnosti, můžete navštívit web http://interier-bydleni.info, kde najdete nejen nové trendy, ale i návod, jak si zařídit bydlení podle čínského učení feng shui.