Půjčky, úvěry, spoření

 

AktualityBulletin Ekonomických staveb

Katalog rodinných domů

Objednejte si zdarma tištěný katalog

Články

 

Podělte se s ostatními
    Pridat.eu

Pomoc při financování bydlení

Napsal dne 30. 10. 2011

 

Ne každý si může dovolit zaplatit plnou cenu nemovitosti najednou. Proto jsou na finančním trhu různé produkty, které mohou cestu k vlastnímu bydlení usnadnit.

 

Asi první produkt, který většinu lidí napadne, je hypotéka. Dnes jsou v nabídce bank dva druhy hypoték – účelová a na cokoliv (označovaná jako americká). Účelovou hypotékou nemusíte financovat jen koupi nebo stavbu nemovitosti. Můžete ji využít i na rekonstrukci, přístavbu či jako rychlou náhradu za investic do rodinného domu nebo bytu. Dříve vám banka půjčila jen na část nemovitosti, nyní vám některé mohou poskytnout úvěr i na 100% ceny. Splatnost hypotéky může být až 30, někdy i 40 let. Další možností jak financovat bydlení je stavební spoření. Jako plus k vaší naspořené částce dostanete roční státní podporu.

S financováním bydlení pomáhá i stát

Nejen bankovní úvěry pomáhají lidem usnadnit cestu k vlastnímu bydlení. Státní fond rozvoje bydlení nabízí výhodné půjčky pro lidi do 35ti let. Prvním typ úvěru je úvěr pro mladé rodiny, kde stát poskytuje 300 tisíc korun na pořízení vlastního bydlení. Dalším typem je úvěr pro mladé domácnosti na novou bytovou výstavbu s poskytovanou částkou 200 tisíc korun a dále pak úvěr na modernizaci bytu ve výši 150ti tisíc korun.

Zařizování nového bydlení

Po vyřízení veškerých záležitostí týkajících se financování bydlení je čas na zařizování. Někdo se nechává svést moderními trendy, někomu na nich až tolik nezáleží. Domácnost se dá zařídit i tak, aby se po chvíli nemuselo všechno měnit, kvůli tomu, že je to už prostě zastaralé. Stačí vybírat nadčasové materiály, které se dají zkombinovat prakticky s čímkoli. Na webu http://interier-bydleni.info se dozvíte více o použití různých materiálů, barev i zařizování jednotlivých místností.