Půjčky, úvěry, spoření

 

AktualityBulletin Ekonomických staveb

Katalog rodinných domů

Objednejte si zdarma tištěný katalog

Články

 

Podělte se s ostatními
    Pridat.eu

Proč využít stavební spoření?

Napsal dne 15. 09. 2011

Stavební spoření je v současnosti jedním z nejvýhodnějších a nejspolehlivějších způsobů, jak efektivně zhodnotit své finance.

 

Vaše peníze jsou totiž na stavebním spoření uloženy velmi bezpečně, jsou úročeny, a zároveň podle výše vložené částky získáváte i státní podporu. Navíc, když se rozhodnete pro koupi či rekonstrukci domu nebo bytu, můžete snadno získat úvěr ze stavebního spoření.

 

Kdy mohu úvěr získat?

Řádný úvěr můžete získat až po minimálně 2 letech spoření a naspoření určité výše cílové částky. Obvykle se jedná o 35-40% cílové částky. Mezi tím můžete získat takzvaný překlenovací úvěr. Těch je několik variant, které se liší nejen dobou splatnosti, ale například i garancí úrokové sazby. Po dosažení tzv. hodnotícího čísla získáte řádný úvěr, kterým překlenovací úvěr splatíte. Úroková sazba řádného úvěru bývá nižší než u úvěru překlenovacího.

 

Na co mohu úvěr využít?

Úvěr ze stavebního spoření i překlenovací úvěr jsou úvěry účelové, musíte je tedy využít je na financování bydlení. Nemusí se ale jednat jen o koupi domu či bytu, ale také například o koupi pozemku pro stavbu domu či o rekonstrukci. Mezi nejčastější rekonstrukce patří zateplení domu, rekonstrukce koupelny či kuchyně a také změna způsobu vytápění. Více informací o této problematice najdete na stránkách   Vytápění rodinných domů.

 

Jak ušetřit za vytápění?

Pokud chcete za vytápění rodinného domu ušetřit nemalé částky, je vhodné pořídit si takzvaný nizkoenergetický či pasivní dům. Jeho pořizovací cena je sice obvykle vyšší, než cena běžného domu, ale navýšení nemusí být zase tak vysoké. Společnost Ekonomické stavby připravila program   (Nízkoenergetický dům, v rámci kterého vám pomůže najít a zrealizovat to nejekonomičtější řešení.