Půjčky, úvěry, spoření

 

AktualityBulletin Ekonomických staveb

Katalog rodinných domů

Objednejte si zdarma tištěný katalog

Články

 

Podělte se s ostatními
    Pridat.eu

Půjčku na bydlení můžete využít i na stavbu dřevodomu

Napsal dne 09. 09. 2011

Chystáte se stavět? Pak vězte, že financování stavby je prvním a nejdůležitějším krokem, který vás čeká.

Pokud nepatříte k těm šťastným, kteří mohou stavbu domu zafinancovat z vlastních úspor, pak budete muset využít některý z finančních produktů, které se nazývají úvěry na bydlení. Jsou to specifické finanční produkty, které jsou určeny pro financování bytových potřeb.

Hypotéku v současnosti dokáže nabídnout v podstatě každá tuzemská banka. Úvěrováním bydlením se zabývají i stavební spořitelny, které poskytují úvěry ze stavebního spoření a v případě nedostatku financí i úvěry překlenovací. Pokud vám stačí nižší částka, pak obvykle můžete získat úvěr bez ručitele i bez nutnosti zástavy nemovitosti. Jelikož se ale při stavbě domu obvykle jedná o sumy v řádech milionů, banky obvykle v tomto případě požadují ručení nemovitostí.

Pokud nemáte v podstatě žádnou počáteční hotovost, může být ve většině bank problém najít vhodný finanční produkt. Odborníci z Ekonomických staveb však umí najít vhodnou kombinaci překlenovacího a hypotéčního úvěru, díky které můžete začít stavět i bez počátečních hotovostních prostředků. Tento program se nazývá Nulová hotovost a více o něm najdete zde: http://www.ekonomicke-stavby.cz/esp/prg_pnh.php

Vzhledem ke stále stoupajícímu trendu výstavby dřevostaveb se i poskytovatelé úvěrů snaží vytvářet nové produkty pro tyto stavby. A proč si vybrat právě dřevostavbu? Dřevostavby patří k současným trendům pohodlného a komfortního bydlení, jsou oblíbené pro svou rychlou a nenáročnou realizaci a úspory energií. Z pohledu financování je jejich nespornou výhodou i to, že cena dřevostavby je v porovnání se stejně velkou zděnou stavbou obvykle nižší.

U dřevostaveb je možné vybrat jednu ze dvou variant realizace - využití klasických tesařských postupů nebo volba montované stavby. Masivní stavby poskytují pocit komfortu a jsou velmi estetické, patří mezi ně stavby srubové a roubené. Montované stavby má výhodu zejména v rychlosti realizace a nižších nákladech na výstavbu. Více o dřevostavbách se dozvíte na http://www.drevo-stavby.info/