Půjčky, úvěry, spoření

 

AktualityBulletin Ekonomických staveb

Katalog rodinných domů

Objednejte si zdarma tištěný katalog

Články

 

Podělte se s ostatními
    Pridat.eu

Půjčky na bydlení

Napsal dne 30. 10. 2011

 

Koupě nemovitosti přece jen není nijak levnou záležitostí. Proto spousty lidí využívají různé nabídky finančního trhu, které jim pomohou zkrátit cestu k vlastnímu bydlení.

 

Asi nejčastěji využívanými službami k financování bydlení jsou stavební spoření a hypotéka. Výhodou stavebního spoření je, že čerpáte finance z vlastních našetřených zdrojů. Každý rok také dostáváte státní podporu. Nevýhodou je však, že k tomu, abyste měli k dispozici peníze k financování nemovitosti, potřebujete nějaká léta šetřit. U hypotéky dostanete peníze hned, a někdy je s ní možné zaplatit i sto procent ceny nemovitosti. Dříve banky poskytovaly úvěr do 90ti procent. Splatnost hypotéky bývá od jednoho roku do třiceti. Asi jedinou nevýhodou hypotéky jsou splátky s úroky.

Podpora od státu

Státní fond rozvoje bydlení nabízí tři typy výhodných úvěrů pro mladé lidi. Úrok je pouze 2% a maximální částka může být až 300 tisíc korun. Prvním je Úvěr pro mladé rodiny, dále pak Úvěr pro mladé domácnosti na novou bytovou výstavbu a Úvěr na modernizaci bytu.

Zařizování vlastního bydlení

Kromě finančních starostí jsou na místě i starosti o zařizování nového interiéru. Ne každý umí svoje představy proměnit ve skutečnost. V případě dvou nebo více lidí v jedné domácnosti může dojít ke střetu názorů na to, co je vkusné a co naprosto nevhodné. Někdo se zásadně řídí moderními trendy, někdo chce prostě jen mít svoje pohodlí a nehledět na co, co je právě v módě. S celou problematikou ohledně zařizování interiéru vám může pomoci web http://interier-bydleni.info. Tam najdete informace o tom, co je moderní, rady ohledně barev a materiálu i o zařizování jednotlivých místností a mnoho dalšího.